Menu
1500 (بدون نیاز به پیش شماره)

توصیه های عمومی اتوبار ظریف بار جهت اسباب کشی


نگاه مناسب و مدون به پروژه ی اسباب کشی از این پروسه خاطره ای خوش به جای میگذارد. ازین رو ظریف بار با اندیشیدن به مقوله ی پر استرس جابجایی و ارائه ی برنامه ای زمانبندی شده ، شما را در رسیدن به وضعیتی پایدار و آرام یاری میسازد.

ظریف بار

چهارشنبه, 02 مرداد,1398 / دسته ها: توصیه های عمومی

تمیز کردن پارکت های خانه جدید


آموزش صحیح ترمیم و تمیز کردن پارکت ها

شاید برایتان پیش آمده باشد که پیش از اسباب کشی به منزل جدید، متوجه برخی لکه ها و گاهی هم خراشیدگی هایی در وسایل چوبی خانه شده باشید. در ابتدا ممکن است کمی دلخور شوید و فکر کنید که باید کلی هزینه برای تعمیرات آن ها صرف نمایید. مخصوصا اگر این مشکلات برای پارکت ها پیش آمده باشد. 

نگران نباشید. ظریف بار فقط مجری حمل بار شما نیست، بلکه به فکر آسایش شما در هر زمان و مکان است. بنابراین در صورتی که منزل جدید شما با پارکت پوشش داده شده است، می توانید با به کارگیری راهکارهای این مقاله، قبل از اسباب کشی و حمل اثاثیه، جهت ترمیم آن ها و رساندنشان به حد مطلوب خود دست به کار شوید.


چرا باید سطوح چوبی تمیز و ترمیم شوند؟

سطوح چوبی به دلیل زیبایی و دوام با ارزش اند، و تعویض آن ها بسیار هزینه بر محسوب می شود و در صورت مراقبت درست، سال ها دوام می یابند. پس می توان نتیجه گرفت که تمیز کردن آن ها و حتی ترمیم نمودن شان به روش های خانگی، نه تنها از زیبایی و عمر آن ها کم نمی کند، بلکه باعث می شود سال های بیش تری را از داشتن شان لذت ببریم.


از بین بردن لکه های سطوح چوبی

ایجاد لکه یکی از مشکلات رایج سطوح چوبی است. جهت داشتن یک اسباب کشی راحت، قبل از حمل وسایل منزل ، برای رفع لکه‌های ایجاد شده به طور کلی به سه روش زیر عمل کنید:

  • مرحله اول: سنباده بزنید.

ابتدا سطح آسیب‌دیده را به آرامی با سنباده‌ زن نرم بسابید. دقت کنید سطح چوب بریده نشود. زیاد سابیدن به رنگ چوب آسیب می‌رساند. ممکن است بپرسید چرا سنباده؟ چون سنباده زدن باعث می‌شود فیبرهای چوب که در اثر زمان یا لکه تغییر رنگ داده‌اند، سابیده و جدا شوند. 


  • مرحله دوم: تمیز کنید.

بعد از سنباده زدن، ذرات غبار را از روی چوب پاک کنید. برای این منظور می‌توانید از شوینده‌های تجاری مخصوص پلی‌ یورتان استفاده نمایید. این محصولات شامل موادی هستند که به سرعت تبخیر می شوند؛ بنابراین رطوبت به سطح چوب آسیبی نمی‌رساند. 


  • مرحله سوم: مجددا پولیش بزنید

روی پلی‌یورتان را با پد فوم رنگ، جلا بزنید (از همان جلای قبلی استفاده کنید) و سپس پولیش لبه‌ها را با یک قلم‌موی خشک نازک کنید. از وسط به طرف بیرون کار کنید. در جایی که سطح قدیمی خوب سنباده نخورده باشد، ممکن است پولیش جدید پوسته پوسته شود.


نکته

  1. پولیش آبی به صورت شفاف خشک خواهد شد؛ در حالی که پلی‌ یورتان روغنی ابتدا روشن بوده، اما به مرور تیره می‌شود.
  2. در صورت لک بودن سطح باید قبل از استفاده، پلی‌یورتان آن را برطرف کنید


  • برطرف کردن خراش‌های سطحی

خراش‌ها را با موم استیک استتار کنید. این موم‌ها در رنگ‌های مختلف و به صورت سیر و روشن موجودند. هم چنین می‌توانید برای روتوش از مارکرهای مخصوص چوب استفاده کنید.

در ادامه نیز روش از بین بردن برخی از لکه های رایج را آموزش داده ایم:

  • لکه‌های تیره، جوهر، مدفوع حیوانات و لکه آب

با پشم فولاد برطرف کنید.

  • آدامس، شمع و موم

روی این نوع لکه‌ ها برای 5 دقیقه کیسه پر از یخ بگذارید. سپس با یک قاشق یا کارت بانکی باطل شده، ماده چسبیده را بردارید. از شوینده‌ های تجاری پلی‌ یورتان استفاده کنید.

  • روغن

قسمت مورد نظر را با پارچه آغشته به پاک‌ کننده‌ های آماده پلی‌ یورتان تمیز کنید.

  • سوختگی کبریت و سیگار

به آرامی جای سوختگی را با چاقو یا کاردک مخصوص بتونه بتراشید. سپس مانند مراحل رفع لکه (3 مرحله فوق) عمل کنید.


آموزش تمیز و ترمیم کردن پارکت و سطوح چوبی

چاپ
رتبه بندی این مطلب:
3.0
3383

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید