Menu
1500 (بدون نیاز به پیش شماره)

توصیه های عمومی اتوبار ظریف بار جهت اسباب کشی


نگاه مناسب و مدون به پروژه ی اسباب کشی از این پروسه خاطره ای خوش به جای میگذارد. ازین رو ظریف بار با اندیشیدن به مقوله ی پر استرس جابجایی و ارائه ی برنامه ای زمانبندی شده ، شما را در رسیدن به وضعیتی پایدار و آرام یاری میسازد.

ظریف بار

ﺳﻪشنبه, 17 بهمن,1396 / دسته ها: بسته بندی

باورهای اشتباه در اسباب کشی

باورهای اشتباه در اسباب کشی


باورهای اشتباه در اسباب کشی


امروزه مقوله اسباب کشی به بحث داغ جامعه تبدیل شده است.هر کس از تجربیاتش در اسباب کشی ها می گوید.هرکس چند داستان ترسناک و جالب از پروسه اسباب کشی دارد.بسیاری از این داستان ها چندین عنصر مشترک دارند.اتفاقات که بارها تکرار شده , نظراتی که بارها گفته شده, تمام پشینهادها و اخطارهایی که بر روی اینترنت موجود است که باعث شده مردم آنها را واقعی بدانند.اشتباهاتی که به استاندارد بدل شده ,  شایعاتی که جای واقعیت را گرفته اند, نظرات شخصی که به واقعیت کلی تبدیل شده است اینگونه باورهای اشتباه و داستانهای اسطوره ای شکل می گیرند.در حالی که اندکی واقعیت در برخی از این داستانها وجود دارد, بقیه نظراتی را ارائه می دهند که منجر به اشتباه بزرگ می شوند.پس هنگامی که قصد نقل مکان دارید به این داستانها توجه نکنید و با کمی کندوکاو بیشتر به حقیقت واقعی برسید.

این هم چند نمونه از بدترین داستانهای اسباب کشی که تا به امروز منتشر شده است:

1)اگر خودتان اسباب کشی کنید ارزانتر است

ممکن است ارزانتر باشد اگر شما یک کامیون اجاره کنید به جای اینکه یک شرکت باربری را استخدام کنید اما در نهایت هزینه ها فرق زیادی با هم ندارند.چگونه؟ تنها کامیون نیست که شما هزینه هایش را بر عهده می گیرید.

 • بنزین-بیمه وسیله نقلیه-پارکینگ-عوارضی
 • وعده های غذایی در راه
 • ابزار باربری
 • تجهیزات بسته بندی
 • بیمه اثاثیه منزل

به علاوه وعده های غذایی برای دوستانی که به کمک شما آمده اند.

تمام این هزینه های کوچک با هم جمع می شوند و در نهایت شما به این می رسید که حمل و نقل وسایل چه با شرکت باربری چه به وسیله خودتان در هزینه زیاد فرقی ندارند و این در صورتی است که برنامه ریزی شما به صورتی باشد که صدمه به اثاثیه وارد نشود در غیر این صورت شما هزینه چند برابری برای تعمیر و جاگذاری اقلامی که آسیب داده اند پرداخت می کنید که در نهایت از استخدام یک شرکت باربری با تمام مزایا بیشتر است.

2)همه باربری و اتوبار ها یکسان هستند پس نیازی به انتخاب ندارید

شرکتهای باربری و اتوبار مختلف به شما پیشنهادها , تخفیف ها ,   سرویسهای اضافی و از همه مهمتر نحوه کار گوناگونی را ارائه می دهند.همه اتوبارها به یک اندازه تجربه و ابزار لازم را ندارند. بعضی از آنها دارای مدارک صلاحیت برای باربری می باشند.بعضی از آنها رضایت مشتری را به صورت کامل جذب کرده اند در صورتی که بعضی دیگر به دنبال منفعت خود هستند.پس اولین باربری که به شما کمترین قیمت را ارائه داد انتخاب نکنید ابتدا تحقیق کنید و هنگامی که از سابقه آن مطمئن شدید قرار داد را ثبت کنید.

 • از دوستان و آشنایان خود راهنمایی بگیرید
 • به دنبال باربری مجانی نباشید ،ببنید کدام شرکت به شما پیشنهاد بهتری می دهد
 • سوابق باربری ها را بر روی اینترنت بخوانید
 • شکایات را بخوانید
 • 3 یا 4 شرکت با سابقه را انتخاب کنید
 • با فردی که از شرکت به خانه شما می آید مصاحبه کنید و تمام اطلاعات شرکت و نحوه باربری را از او بپرسید
 • پیشنهادها را مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید

 

 

3)هر کارتنی قادر است

کارتن هایی که برای باربری و اسباب کشی تهیه نشده اند توان حمل زیادی ندارند .به راحتی از هم جدا می شوند و توان ضربه گیری به هنگام بارگیری در کامیون را ندارند و این ریسک آسیب به اثاثیه را بالا می برد.جعبه هایی که شما برای باربری استفاده می کنید باید محکم باشند و در سایز مناسب تهیه کنید تا کارایی مشخص را به شما بدهند.شما می توانید تمام جعبه های تربار را جمع کنید اما آنها توان حمل اثاثیه شما را ندارند و تضمینی برای امنیت وسایل شما نیستند.شما می توانید از دوستان و آشنایانتان که به تازگی نقل مکان کرده اند کارتن بگیرید اما ممکن است این کارتن ها در طی اسباب کشی قبل کارایی خود را از دست داده اند.پس برای اسباب کشی بهترین راه جا به جا کردن اثاثیه با خرید کارتن اسباب کشی مخصوص است تا ضمانتی باشند برای ایمنی اثاثیه شما هنگام نقل مکان به خانه جدید.بنا به گفته داستانهای محلی خرید ابزار مخصوص بسته بندی هدر دادن پول است. شما به جای خرید ابزار مخصوص می توانید از روزنامه , پتو و لباسهای قدیمی برای محافظت کردن از اثاثیه استفاده کنید , درسته؟اشتباهه , روزنامه به وسایل شما جوهر پس می دهد و لباسهای کهنه ضخامت زیادی برای محافظت از ضربه را ندارند و همیشه به یاد داشته باشید در اسباب کشی بهترین دوست شما بابل رپ یا همان نایلون حبابدار است چون بهترین محافظ برای اشیا گران قیمت و با ارزش شماست.

4)نام گذاری و جدا کردن کارتن ها هیچ فایده ای ندارد

جدا سازی و نام گذاری جعبه ها به شا کمک می کند تا بر اساس یک روند سیستماتیک پروسه اسباب کشی  شما انجام می شود و در این حین شما نگران گم شدن و اسیب دیدن و صرف زمان بسیار برای یافتن وسایل هنگام چیدمان ان نیستید.نام گذاری جعبه ها بسیار آسان وسریع است و به باربری ها کمک می کند تا در هنگام رسیدن به محل سکونت جدید تا وسایل را در محل خود قرار دهند تا زمانی کمتر برای باز کردن صرف کنید و به راحتی به وسایل دسترسی داشته باشید.هنگامی که شما لیست را برای اسباب کشی اماده می کنید می توانید وزن اثاثیه زمان بسته بندی ان و هزینه های ان را به راحتی محاسبه کنید.به علاوه شما به سرعت از گم شدن و اسیب دیدن اثاثیه با اطلاع می شوید و ادعای خسارت از شرکت باربری می کنید.

5)باربری ها همه اشیا را منتقل می کنند

قاعدتا اقلامی هستند که توبار و باربری به دلایل امنیتی و قانونی نمی توانند حرکت دهند.برخی اقلام خانه شما به دلیل ماهیت خطرناک آن هنگام باربری قابل حمل نیستند و برخی نیز قانونی نیستند.پس باربری آنها را برای شما منتقل نخواهند کرد.انها برخی از اقلام را منتقل نمی کنند چون احتمال آسیب رساندن به بقیه وسایل را دارد.گیاهان و حیوانات خانگی و همچنین وسایلی که قابل جا گذاری نیستند را منتقل نمی کنند.شما باید راهی برای منتقل کردن این اشیا به وسیله خودتان فراهم کنید یا از شر آنها خلاص شوید.

 

6)بیمه اثاثیه شما در قرار داد شامل گم شدن و اسیب دیدن نیز می شود

اگر شما خواهان اسیب نرسیدن به تمام وسایل خود هستید پس باید تک تک آنها را بیمه کنید.این هزینه اضافی برای شما دارد

7)جمعه بهترین روز برای اسباب کشی است

ممکن است اسباب کشی در روز آخر کاری هفته ایده عاقلانه ای باشد تا در تعطیلات آخر هفته زمان برای چیدمان داشته باشید اما این ایده مخاطرات خاص خود را دارد:

 • هزینه ها بالا می رود چون اکثرا در آخر هقته اسباب کشی می کنند و این باع شلوغی در برنامه باربری ها می شود و به همین علت انها در این روزها هزینه بیشتری از مشتریان طلب می کنند.
 • به علت شلوغی ممکن است شما با نیروهای بی تجربه مواجه شوید
 • ترافیک آخر هفته
 • پیدا کردن وسایل برای خانه جدید سخت است چون در آخر هفته اکثرا همه جا تعطیل است

اسباب کشی شما کم هزینه تر آسانتر و ایمنتر است اگر در روزهای وسطه هفته باشد

8)شما به همان اندازه که حساب شده پول نیاز دارید

هزینه اسباب کشی برای شما ممکن است معین باشد اما باید هزینه های اضافی را نیز مد نظر داشته باشید:

 • ابزار بسته بندی , انعام , هزینه سفر و غیره
 • هزینه پیش پرداخت خانه جدید
 • قبوض ماه اول خانه جدید
 • هزینه دکور و اثاثیه جدید خانه
 • هزینه های اولیه برای زندگی در خانه جدید
 • هزینه های اضطراری

به یاد داشته باشید:

 • اگر شما با یک شرکت باربری معتبر قرار امضا نکنید انتظار هزینه های پنهانی که در انتها باید پرداخت کنید را داشته باشید
 • اگر شما هنگام انعقاد قرار داد تمام خواسته های خود را مطرح نکنید در انتها با یک لیست بلند بالایی از هزینه های اضافی مواجه خواهید شد

اجازه ندهید تا این داستانها شما را از راه درست اسباب کشی دور کند. با مقداری جستجو در اینترنت و یافتن حقایق تصمیم درست را برای اسباب کشی به خانه جدید بگیرید.


چاپ
رتبه بندی این مطلب:
3.7
1732

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید