آشپزخانه تکانی و ریزه کاری های آشپزخانه

در آشپزخانه ی شما اتفاقات زیادی می افتد! ما به شما کمک میکنم تا ریزه کاری هایی که در آشپزخانه شما به روند راحتتر کارهایتان کمک میکند را شناسایی کنید و نسبت به انجام آنها اقدام فرمایید.

 

1- براي تميز كردن پنير پيتزاي چسبيده به ظرف، بهتر است آن را با آب سرد و مايع ظرفشويي بشوييد.

2- هنگام استفاده از منقل براي تهيه كباب، يك ورق كاغذ آلومينيومي (فويل) كف آن قرار دهيد. اين كار هم باعث تشديد حرارت مي‌شود و هم تميز كردن منقل را آسان مي‌كند.

3- پوست گرفتن و خرد كردن سير باعث چسبندگي دست‌ها مي‌شود. براي جلوگيري از اين مشكل، حبه‌هاي سير را ابتدا 2 دقيقه در آب جوش سپس در آب سرد بگذاريد پس از آن پوست بگيريد. توجه داشته باشيد هنگام مصرف سير، جوانه سبز وسط آن را جدا كنيد.

4- براي خشك كردن زرد آلو، آن‌ را از وسط دو نيم كرده، هسته آن را درآوريد و روي سيني فر بگذاريد. فر را داغ كنيد و سيني حاوي برگه‌ها را در فرداغ قرار دهيد. حرارت فر را روي حداقل تنظيم كنيد. درب فر را نيم باز بگذاريد و مرتب به آن‌ها سر بزنيد و چنانچه لازم است آن‌ها را زير و رو و جا به جا كنيد تا نسوزند. وقتي خشك شدند سيني را از فر خارج كنيد.

5- «باور نمي‌كنيد كه تعداد باكتري‌هاي داخل دستشويي تا چه حد زياد است.» اين جمله‌اي است كه دكتر گربا درخصوص كاسه توالت و سينك دستشويي مي‌گويد. براي تميز كردن توالت هم مي‌توانيد از همان سركه استفاده كنيد. به وسيله آب پاش سركه را به اطراف توالت بپاشيد. علاوه بر آن، داخل دستشويي هم يك پيمانه سركه بريزيد و ۱۵ دقيقه صبر كنيد سپس آن را بشوييد. پس از اين كار براي ضدعفوني بيشتر، چند قطره الكل صنعتي به آب اضافه كنيد.

6- كف آشپزخانه را با روش ساده خودتان تميز و ضدعفوني كنيد. در مورد كف‌هاي چوبي و پاركت، يك چهارم پيمانه سركه سفيد را به يك ليوان آب اضافه كنيد. فقط با پارچه نرم و كتاني، كف‌هاي چوبي و پاركت را تميز كنيد. براي شستن كاشي، سراميك و موزاييك فقط از آب گرم استفاده كنيد و هيچ ماده ديگري اضافه نكنيد. براي كفپوش‌هاي موكت از آب داغ و اگر نياز بود كمي مايع ظرفشويي استفاده كنيد.

 

 

7- احتمالا تصور مي‌كنيد ماشين ظرفشويي شما كاملاً تميز است و هيچ مشكلي ندارد اما همانطور كه در بخش قبلي اشاره كرديم، بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه باكتري‌هاي متفاوتي در آن رشد و تكثير مي‌شوند. در ماشين لباسشويي هم شاهد وضع مشابهي هستيم. براي اين وضعيت راه حل ساده‌اي وجود دارد. براي شست وشو از دستكش‌هاي پارچه‌اي استفاده كنيد. به جاي افزودن وايتكس، كمي پراكسيد هيدروژن اضافه كنيد. سعي كنيد لباس‌ها را در بالاترين درجه گرمايي بشوييد.

8- به تخته آشپزخانه دقت كنيد.اين وسيله منشا بسياري از ميكروب‌هاست. دكتر گربا در بررسي‌هايي كه انجام داده به اين نتيجه رسيده كه تخته آشپزخانه ۲۰۰ بار بيشتر از كاسه توالت استعداد آلودگي دارد. براي تميز كردن بهتر تخته آشپزخانه، ابتدا آب داغ روي آن بريزيد. سپس روي آن سركه بپاشيد. تمام قسمت‌هاي آن را 2 تا 3 ساعت به همان حال رها كنيد سپس آب‌كشي كنيد. چند قطره الكل مي‌تواند ضدعفوني‌كننده خوبي باشد.

9- ابر و دستمال‌هايي كه براي تميز كردن قسمت‌هاي مختلف خانه استفاده مي‌كنيد را بايد روزانه 30 ثانيه زير آب گرم بگيريد. دكتر گربا مي‌گويد: «نزديك به ۳۲۰ ميليون باكتري قابل رشد در اين ابرها و اسفنج‌ها وجود دارند كه به راحتي به دست و دهان شما انتقال پيدا مي‌كنند.»

10- فرش را شامپو بزنيد. به جاي استفاده از مواد شيميايي، كافي است خودتان قبل از اين‌كه روي فرش را جاروبرقي بكشيد، كمي كربنات سديم روي زمين بريزيد. اين كار كمك مي‌كند تا باكتري و ميكروب‌هايي كه زمان زيادي است باقي مانده اند، هنگام كشيدن جارو از بين بروند.

11- براي جدا كردن پوست نازك روي بادام، آن‌ها را 2 دقيقه در آب جوش قرار دهيد سپس در آب سرد بگذاريد و به راحتي پوست آن‌ها را جدا كنيد.

12- براي گرفتن پوست هلو براي تهيه مربا و كمپوت، هلوها را يك دقيقه در آب بجوشانيد بعد پوست بگيريد.

13- براي تهيه يخ فانتزي، مي‌توانيد داخل هر قالب يك گيلاس يا آلبالو قرار دهيد. بعد در قالب آب بريزيد و بگذاريد يخ ببندد.

14- اگر مي‌خواهيد لكه‌اي را از روي ظرف مسي پاك كنيد، روي آن يك برش پياز بماليد.

15- لكه‌هاي روي كاغذ ديواري را با خمير نان سفيد پاك كنيد. براي اين كار، آن را گلوله كنيد، سپس روي لكه‌هاي مورد نظر بماليد.

16- برش ليمو را در ظرف آب بيندازيد، داخل مايكروفر بگذاريد تا گرم شود. وقتي بخار آب روي ديواره‌هاي داخل فر نشست، آن را خاموش كنيد و پس از مدت كوتاهي كه مايكروفر خنك‌تر شد، آن را تميز كنيد.

 

اینها تعدادی از فنون کاری کارگران مجرب ظریف بار است . برای استفاده از تجربیات آنها با 1500 تماس بگیرید.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn