تمیز کردن پارکت های خانه جدید

سطوح چوبی به دلیل زیبایی و دوام باارزشند و تعویض آنها بسیار هزینه بر محسوب میشود و در صورت مراقبت درست نسل‌ها دوام می‌یابند. در صورتی که منزل جدید شما با پارکت پوشش داده شده است ، میتوانید قبل از اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل جهت ترمیم آن و رساندنش به حد مطلوب خود دست به کار شوید.

ایجاد لکه یکی از مشکلات رایج سطوح چوبیست. جهت داشتن یک اسباب کشی راحت ، قبل از حمل وسایل منزل ، برای رفع لکه‌های ایجاد شده به طور کلی به سه روش زیر عمل کنید:

1-ابتدا سنباده بزنید: ابتدا سطح آسیب‌دیده را به آرامی با سنباده‌زن نرم بسابید. دقت کنید سطح چوب بریده نشود. زیاد سابیدن به رنگ چوب آسیب می‌رساندسنباده باعث می‌شود فیبرهای چوب که در اثر زمان یا لکه تغییر رنگ داده‌اند، سابیده و جدا شوند

2-سپس تمیز کنید: بعد از سنباده، ذرات غبار را از روی چوب پاک کنید. برای این منظور می‌توانید از شوینده‌های تجاری مخصوص پلی‌یورتان استفاده کنید. این محصولات شامل موادی هستند که به سرعت تبخیر شده بنابر این رطوبت به سطح چوب آسیب نمی‌رساند

3-مجددا پولیش بزنید: روی پلی‌یورتان را با پد فوم رنگ، جلا بزنید (از همان جلای قبلی استفاده کنید) و سپس پلیش لبه‌ها را با یک قلم‌موی خشک نازک کنید. از وسط به طرف بیرون کار کنید. در جایی که سطح قدیمی خوب سنباده نخورده باشد، ممکن است پولیش جدید پوست پوست شود.

پولیش آبی به صورت شفاف خشک خواهد شد در حالی که پلی‌یورتان روغنی ابتدا روشن بوده اما به مرور تیره می‌شود.

در صورت لک بودنسطح باید قبل از استفاده از پلی‌یورتان آن را برطرف کنید

خراش‌های سطحی

خراش‌ها را با موم استیک استتار کنید. این موم‌ها در رنگ‌های مختلف و به صورت سیر و روشن موجودند. همچنین می‌توانید برای روتوش از مارکرهای مخصوص چوب استفاده کنید.

لکه‌های تیره

لکه‌های جوهر، مدفوع حیوانات و لکه آب را با پشم فولاد برطرف کنید.

آدامس، شمع و موم

روی این نوع لکه‌ها برای 5 دقیقه کیسه پر از یخ بگذارید سپس با یک قاشق یا کارت بانکی باطل شده، ماده چسبیده را بردارید. از شوینده‌های تجاری پلی‌یورتان استفاده کنید.

روغن

قسمت مورد نظر را با پارچه آغشته به پاک‌کننده‌های آماده پلی‌یورتان تمیز کنید.

سوختگی کبریت و سیگار

به آرامی جای سوختگی را با چاقو یا کاردک مخصوص بتونه بتراشید سپس مانند مراحل رفع لکه (3 مرحله فوق) عمل کنید.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)